Miesto bolo usadené od neolitu a opevnené od doby bronzovej a železnej, neskôr Kelti a Rimania.

Útes (výška 212 metrov) je ideálnym miestom pre pevnosť vďaka svojej polohe na sútoku riek Dunaja a Moravy. Pevnosť sleduje dôležitú obchodnú cestu pozdĺž Dunaja, ako aj jednu pobočku Amber Road.

Hrad stojí tesne na slovenskom území na hraniciach medzi Slovenskom a Rakúskom. Hranica prechádza zo západu na východ pozdĺž rieky Moravy a potom do Dunaja. Pred rokom 1989 prebehla železná opona medzi Východným blokom a Západom tesne pred hradom. Aj keď bol hrad otvorený pre verejnosť, oblasť okolo neho tvorila obmedzená vojenská zóna a bola silne opevnená strážnymi a ostnatými drôtmi. Po sametovej revolúcii bola oblasť demilitarizovaná.

Najfotografovanejšou časťou hradu je malá strážna veža, známa ako Panenská veža. Oddeľuje sa od hlavného zámku a ohrozuje sa na osamotenej hornine a prináša nespočetné legendy o väzňoch milujúcich dcér, ktorí vyskočili na smrť.

Vnútri hradu je rozľahlá krajina stien, schodiská, otvorené nádvoria a záhrady v rôznych stavoch havárie. Všetci sú však ľahko prístupní pokračujúcim reštaurovaním a archeologickým projektom, ktorý sa uskutočnil od okresu Devín, ktorý bol obnovený z nacistického Nemecka, ktorý ho pripojil krátko pred druhou svetovou vojnou.

Adresa

Naša adresa:

-

GPS:

48.174122561974, 16.978527470558

Telefón:

-

Email:

-

Web:

-

Plan My Route

Výpis pohľadávok

Vzor fontu použitého textu

Nárok na položku
Kliknutím na tlačidlo zobrazíte mapu.

Napísať recenziu

Price
Location
Staff
Services
Food
Publikujem...
Vaše hodnotenie bolo úspešne odoslané
Prosím vyplňte všetky polia
Captcha check failed