Slovenská únia Joga v dennom živote vznikla v roku 1991 a v roku 1999 bola akreditovaná Ministerstvom školstva SR. Jej poslaním je podporovať rozvoj fyzického, psychického, sociálneho a duchovného zdravia ľudí prostredníctvom kurzov jogových cvičení podľa Systému Joga v dennom živote v spojení s poznatkami modernej medicíny. Kurzy sú vhodné pre ľudí všetkých vekových kategórií, začiatočníkov i pokročilých. Ako aj kurzy so zameraním na bolesti chrbta a kĺbov, relaxačné, meditačné a dychové cvičenia.

V súčasnosti má Únia na Slovensku 15 registrovaných pobočiek združujúcich okolo 2000 členov. Aktuálne je na Slovensku spustených 180 kurzov v 50 mestách, v ktorých cvičí 1800 ľudí. Všetky kurzy vedú kvalifikovaní a certifikovaní cvičitelia a do práce pri ich organizácii je zapojených 350 dobrovoľníkov.

Medzinárodná spolupráca
Slovenská únia Joga v dennom živote je členom medzinárodnej jogovej spoločnosti YOGA IN DAILY LIFE so sídlom vo Viedni, ktorá združuje organizácie z Českej republiky, Rakúska, Maďarska, Nemecka, Slovinska, Chorvátska, Austrálie, USA, Kanady, Indie a ďalších krajín. Aktívne sa podieľa na organizácii veľkého množstva medzinárodných humanitárnych, duchovných a environmentálnych projektov.

Výsledky práce

Slovenská únia Joga v dennom živote:
• od svojho vzniku vyškolila 160 certifikovaných cvičiteľov, z ktorých 120 sú aktívnymi vedúcimi kurzov jogových cvičení
• vydala 2 odborné príručky: „Joga proti bolestiam chrbta“ (Martin 1990) a „Jóga proti bolestem kloubú“ (v češtine, Martin 1998) a knihu „Joga v dennom živote“ (Ibera Verlag/EUP, Viedeň 2000)
• vypracovala projekt vysokoškolského štúdia jogových cvičení, vzdelávania učiteľov a zavedenia jogových cvičení do učebného procesu na všetkých typoch škôl v Slovenskej republike (RAST)
• od roku 1991 sa na kurzoch, seminároch a prednáškach organizovaných Úniou zúčastnilo viac ako 40 tisíc záujemcov.

 

Otváracie Hodiny

Pondelok

-

Utorok

-

Streda

16:30 - 18:00, 18:15 - 19:45

Štvrtok

-

Piatok

-

Sobota

-

Nedeľa

-

júl, august - zatvorené

Plan My Route

Výpis pohľadávok

Vzor fontu použitého textu

Položka už bola vyžiadaná
Kliknutím na tlačidlo zobrazíte mapu.

Napísať recenziu

Price
Location
Staff
Services
Food
Publikujem...
Vaše hodnotenie bolo úspešne odoslané
Prosím vyplňte všetky polia
Captcha check failed